15.12.2017. 10:14
Dovršena izrada svih 240 scenarija poučavanja
Objavom preostalih 70 scenarija za STEM predmete, Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u suradnji s projektnim partnerima dovršila je izradu svih 240 scenarija poučavanja koji su razvijani u sklopu pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola".

13.12.2017. 15:16
Webinar: SEN pupils in my class – There’s always one more question to be asked
U srijedu, 20. prosinca 2017. godine od 20 do 21 sat Hrvatsko udruženje profesora engleskog jezika u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom SEN pupils in my class – There’s always one more question to be asked.

Autor: Mirela Kovačević, 20. 5. 2017.

Krovove na sunce je računalna igrica o organizaciji Greenpeace Hrvatska i trajala je od 8.ožujka 2017. do 14 travnja 2017. Cilj igre bio je označiti što više krovova diljem zemlje čime se automatski računao njihov solarni potencijal.

Na natjecanje su se prijavile 72 škole i preko 3000 učenika. Naša škola bila je također jedna od prijavljenih i sudjelovala je u ovoj ekološko edukativnoj igri. Na kraju ove igre ukupno je bilo označeno preko

250 000 krovova na kojima se može proizvesti 7846 Gwh električne energije što  je više od ukupnog uvoza električne energije 2015. godine.

Učenici su pokazali da Hrvatska ima ogroman solarni potencijal, a želja svih sudionika je da on postane stvarnost.

Drago nam je da smo i mi svojim sudjelovanjem pokazali kako Hrvatska obiluje prirodnim resursima, te kao jedna od najsunčanijih europskih država može u potpunosti prijeći na vlastite obnovljive izvore energije.