Sjednica Učiteljskog vijeća održat će se u petak 22. rujna 2017. u 13.10 h

« Listopad 2017 »

Izvanastavna aktivnost - šk. god. 2010./2011.

VALENTINOVO.doc

Izvanastavna aktivnost - šk. god. 2009./2010.

Pripremila: Ljiljana Sunara, učiteljica razredne nastave

PIŠEMO BAJKE

PRINCEZA AMALIJA

Bila jednom jedna princeza po imenom Amalija. Imala je dvije zločeste polusestre koje je nisu voljele.

Jedne noći u Amalijnu sobu ušao je zmaj kojega su pozvale polusestre i odnio je Amaliju u svoj mračni dvorac u začaranu šumu.

Princ Šarmer koji je živio u blizini začarane šume vidio je kako zmaj nosi jadnu djevojku  i odlučio ju je spasiti. Skočio je na svog bijalog letečeg konja, preletio preko začarane šume i došao u mračni dvorac.

Tiho je stigao do zmaja i dok je ovaj spavao ubio ga svojim čarobnim kopljem. Lutao je kroz dvorac i jedva je pronašao zatočenu Amaliju.

Sjeo ju je na svog konja i odveo u njen dvorac.

Zločeste polusestre su bile jako ljubomorne na Amaliju, jer se princ u nju zaljubio.

Amalija je saznala da su polusestre pozvale zmaja i potjerala ih je u začaranu šumu da po njoj lutaju, a ona i princ su se vjenčali i živjeli su sretno do kraja života.

Lea Lijić, Mario Žeravica, Marko Lijić, Marina Karanušić 3.a

VILA I ZLOČESTE ČAROBNICE

Bio jednom jedan čarobnjak koji je imao kći Linu koju je jako volio. Lina je voljela šetati po šumi i čarobirati.

Jednog dana dok je tako šetala srela je tri čarobnice. To su bile tri zločeste čarobnice, ali Lina to nije znala.

Pozvale su je u svoj dvorac. Lina se razveselila jer je mislila da je pronašla prijateljice , budući da je u dvorcu bila dosta usamljena.

Dvorac u koji su došle bio je jako mračan i Lina se uplašila.

Da bi je ohrabrile čarobnice su joj dale da se napije soka. Na žalost u soku je bio otrov, koji je Linu uspavao. Kad se probudila vidjela je zločeste sestre kako joj se smiju. Htjela je uz pomoć svoje čarolije izići iz dvorca, ali njene čarolije nije bilo. Tada je shvatila da su joj čarobnice ukrale čaroliju. Počela je tužno plakati, a njen plač čule su ptičice koje su bile njene prijateljice iz šume. Ptičice su odletjele i pozvale hrabrog princa u pomoć.

Princ je došao na svom bijelom konju , spasio je Linu i svu ostalu djecu koju su zločeste čarobnice zatvorile. Princ se odmah na prvi pogled zaljubio u Linu i kad ju je vratio kući zaprosio je u njenog oca njenu ruku.

Čarobnjak je poslao svoju vojsku da uništi dvorac zločestih čarobnica.

Lina i princ su se vjenčali i živjeli su skupa sretno i zadovoljno do kraja života.

Nora Strmečki, Arijana Kaselj, Luka Sablić, Ivan Geronimo Šerić 3.a

ČAROBNI PRSTEN

Živjela jednom jedna princeza koja se zvala Julija.  Majka joj je umrla i ostavila joj je čarobni prsten. Julija nije znala da je prsten čaroban, ali ga je jako voljela jer je pripadao njenoj majci.

Na drugom kraju svijeta živjela je zločesta vještica Zra, koja je htjela uzeti čarobni prsten i udati se za mladog princa Julija.

Međutim, Julijo je bio zaljubljen u Juliju i jednu večer ju je zaprosio. Vještica je to saznala preko svog gavrana Mobija.

Sjela je na svoju čarobnu metlu i doletjela do Julijnog dvorca.

Dok je Julija šetala, uhvatila ju je i odnijela u svoj toranj.

Julijo je danima tražio Juliju , ali je nije mogao naći. Julija je čekala da Julijo dođe po nju, ali kako on nije dolazio ona je počela plakati.

Jedna suza pala je na njen prsten i iz njega je izišla dobra vila .

Ona je pomogla Juliji da iziđe iz tornja, a zatim ga spalila zajedno s vješticom.

Julija i Julijo su se vjenčali, a dobra vila im je obećala da će uvijek biti u prstenu i čuvati ih.

Maja Aleksić, Pera Bonacin, Katarina Andabak, Filip Čulić 3.a

OBITELJ ČUNGA LUNGA

Jedne subote obitelj Čunga Lunga krenula je u grad u šetnju. Odlučili su za djecu kupiti ježa i balon. Došli su u dućan s kućnim ljubimcima i kupili su ježa. Djevojčica Ameli htjela je crveni balon pa su joj ga i kupili. Djeca su bila oduševljena balonom pa su se cijeli dan s njim igrala i potpuna su zaboravili na ježa. Cijeli da mu nisu dali ni jesti ni piti.

Došlo je nedjeljno jutro i obitelj je otišla u crkvu.

Jež se posvađao s balonom. Balon mu je rekao da djeca više vole njega.

Ljuti jež bacio je jednu svoju bodlju na balon i ovaj je pukao.

Kad se obitelj vratila ugledala  je puknuti balon i jako su se rastužili.

Tada su shvatili zašto je jež bio ljut i bilo im je jako žao.

Molili su ježa da im oprosti i dali su mu jesti i piti. Tada je i ježu bilo žao za to što je napravio. Upotrijebio je jedinu svoju čaroliju koju je imao još od rođenja i vratio je balon . Svi su bili sretni, a jež i balon su postali najbolji prijatelji.

Lorena Borojević, Marinela Lijić, Marko Delić i Sunčica Šoljan 3.a