Vremenik 2016./17.

« Kolovoz 2017 »

Slušali smo...

Kaleto moja

Kako smo dobili priliku posvetiti ovaj Projektni dan našem dragom gradu, odlučili smo se zadržati na ulicama Sućurca i fotografijama te videozapisima ovjekovječiti ljepote njegovih ulica. Nakon što su učenici dobili detaljne upute o tome kako i što fotografirati, nastavnice Mirela Kovačević i Marina Žarković su zajedno s dvadesetak učenika prošetale ulicama Sućurca fotografirajući njegove znamenitosti s naglaskom na posebnost i važnost stare mjesne jezgre. Nakon ugodne šetnje i prikladnih fotografija, vratili smo se u razred gdje su učenici u programu Movie maker napravili mali film o našem mjestu uz primjerenu glazbenu pratnju. Sve je proteklo u veselom i zabavnom okruženju, a konačni dječji uradak možete pogledati u nastavku.

Kaštelanski Romeo i Julija

Dana 3. ožujka 2014. godine održan je Projektni dan na temu Kaštela, grade moj.

U radionici Kaštelanski Romeo i Julija sudjelovali su učenici petih i sedmih razreda, a vodile su ih nastavnice hrvatskoga jezika Jadranka Mihovilović i Jelena Šiškov.

Odgojni i obrazovni cilj ove kreativne radionice bio je očuvanje i promicanje kaštelanske nematerijalne kulturne baštine kroz stvaralački i maštoviti rad učenika.

Proučavajući priču iz 17. stoljeća o Miljenku i Dobrili, tragičnim kaštelanskim ljubavnicima, učenici su spoznali vrijednost i ljepotu te legende.

Uočili razornu snagu mržnje dviju obitelji, neuništivu i vječnu ljubav Miljenka i Dobrile te da je ljubav jača i od same smrti.

Učenici su vrlo uspješno kroz razne aktivnosti ( pisanjem ljubavnih stihova, sastavljanjem kviza, prezentacijskim plakatima) očuvali i promovirali kaštelansku nematerijalnu kulturnu baštinu.

Miljenko i Dobrila.ppt